Ç.Y.D.D. Burs Yazılım ETA Entegrasyonu

Proje Uygulama Öncesi Durum

Ç.Y.D.D. Burs Yazılımı öncesi; burs işlemleri ve ödeme takibi, Excel ve MS Access dosyaları ile yapılıyordu. Bu da burs ve ödeme işlemlerinin yavaş olmasına hem de kullanıcı bağımlı hataların yaşanmasına sebep oluyordu.

Ç.Y.D.D. Burs Yazılımı’nı kullanarak hem bu tür sorunların yaşanmamasını hem de bütün verilerin ortak veritabanı altında tutularak veri bütünlüğünü sağlamayı hedefledik.

Nasıl Çalışıldı?

Ç.Y.D.D.’nin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda dernek incelenerek, detay analizi çıkarıldı. Proje boyunca süreci takip edecek ve proje aşamalarını hayata geçirecek bir ekiple çalışma grubu oluşturuldu. Ç.Y.D.D’ye özgü oluşturulan modelin, dernek tarafından kabulünden sonra proje süreci başladı. Yapılan periyodik toplantılarla proje süreçleri takip edilirken, dernek ihtiyaçları doğrultusunda ek taleplerle proje kapsamı geliştirilerek sürece yön verildi.

Proje Uygulama Sonrası Durum

Yazılım gerçek kullanıma geçtikten sonra veri girişinde ve raporlamada harcanan sürede ciddi tasarruf sağlandı.

Programın ETA entegrasyonu sayesinde takip ettiğimiz burs ve ödemeler ETA yazılımına cari kart ve cari hareket olarak aktarmayı başladık. Bu sayede cari hareketlerin ayağını hatasız olarak entegre hale getirmiş olduk.

PROJEYİ İNCELE

Son Çalışmalar